ସ୍ୱାମୀ ଲକ୍ଷ୍ମଣାନନ୍ଦ ସରସ୍ୱତୀଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପରେ, ସରକାର ଅନୁସନ୍ଧାନ ଆୟୋଗର ରିପୋର୍ଟକୁ ସାର୍ବଜନୀନ କରନ୍ତୁ : ମିଲିନ୍ଦ ପରାଣ୍ଡେ

2024 ସୁଦ୍ଧା VHP ଏକ ଲକ୍ଷ ଗ୍ରାମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିସ୍ତାର ହେବ

କଟକ, ଅଗଷ୍ଟ 21, 2022 – ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦର ଷଷ୍ଠୀପୂର୍ତ୍ତି ଦିବସ ସୁଦ୍ଧା ଏହି ସଂଗଠନ ଏହାର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଏକ ଲକ୍ଷ ଗ୍ରାମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିସ୍ତାର କରିବ। ସେତେବେଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭିଏଚପି ହିତଚିନ୍ତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାକୁ ଏକ କୋଟିକୁ ନେବାକୁ ମଧ୍ୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରହିଛି। ଏହି ସୂଚନା ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଶ୍ରୀ ମିଲିନ୍ଦ ପରାଣ୍ଡେ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ଏବଂ ସ୍ୱାଧୀନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ସେ ହିନ୍ଦୁ ସମାଜକୁ ଆହ୍ୱାନ କରିଛନ୍ତି।
 
କଟକସ୍ଥିତ ଭିଏଚପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଶ୍ରୀ ପରାଣ୍ଡେ ଜନଜାତିୟ ସମୁଦାୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହିନ୍ଦୁତ୍ୱର ପ୍ରଚାରରେ ଅଗ୍ରଣୀ ଥିବା ବ୍ରହ୍ମଲୀନ ପୂଜ୍ୟ ସ୍ୱାମୀ ଲକ୍ଷ୍ମଣାନନ୍ଦ ସରସ୍ୱତୀଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜଣାଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ।

2008 ରେ ଲକ୍ଷ୍ମଣାନନ୍ଦ ସରସ୍ୱତୀଙ୍କୁ 23 ଅଗଷ୍ଟ ଦିନ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଶ୍ରୀ ପରାଣ୍ଡେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗଠିତ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଆୟୋଗର ରିପୋର୍ଟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାର୍ବଜନୀନ କରାଯାଇନାହିଁ ।

ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଶିଘ୍ର।ତିଶିଘ୍ର ସାର୍ବଜନୀନ କରାଯାଉ ବୋଲି ସେ ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଶ୍ରୀ ପରାଣ୍ଡେଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ପୂଜ୍ୟ ଲକ୍ଷ୍ମଣାନନ୍ଦ ସରସ୍ୱତୀଙ୍କ ବଳିଦାନ ବୃଥା ଯିବ ନାହିଁ ଏବଂ ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ ତାଙ୍କ ସଂକଳ୍ପ ପୂରଣ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛି। ଏହି ଅବସରରେ ସେ ପୂଜ୍ୟ ପୁରୀ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ ଶ୍ରୀ ନିଶ୍ଚଳାନନ୍ଦ ସରସ୍ୱତୀଜୀଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରିଥିବା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁତୁଳ ଜଳାଇଥିବା କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ କର୍ମୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ହିନ୍ଦୁ-ଦ୍ରୋହି ମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ।

ଶ୍ରୀ ପରାଣ୍ଡେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୦୯ ଅଗଷ୍ଟରେ “ମୂଳ ନିବାସୀ ଦିବସ” ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ଭାରତରେ କୌଣସି ଯଥାର୍ଥତା ନାହିଁ। ଭାରତର ଜନଜାତିୟ ସମାଜ ଦେଶ, ଧର୍ମ ଏବଂ ସଂସ୍କୃତି ସୁରକ୍ଷାର ବ୍ରତ ନେଇ ସଦା ଶେଷ ହିନ୍ଦୁ ସମାଜ ସହିତ ମିଶି ପ୍ରୟାସ କରି ଆସୁଛନ୍ତି । ସେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତୀୟମାନେ ୧୫ ନଭେମ୍ବରକୁ “ଜନଜାତିୟ ଗୌରବ ଦିବସ” ଭାବରେ ପାଳନ କରିବା ଉଚିତ୍। ଏହି ଦିନ ଭଗବାନ ବିର୍ସା ମୁଣ୍ଡାଙ୍କ ଜନ୍ମ ଜୟନ୍ତୀ |

ଶ୍ରୀ ପରାଣ୍ଡେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ମିଶନାରୀମାନେ ଓଡିଶାରେ ବ୍ୟାପକ ଧର୍ମନ୍ତରଣ ପାଇଁ ଷଡଯନ୍ତ୍ରରେ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି। ସେ ଦାବି କଲେ ଯେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏହାକୁ ତୁରନ୍ତ ବନ୍ଦ କରିବା ଉଚିତ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଝାରଖଣ୍ଡ ଦେଇ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗକୁ ଗୌବଂଶଧର ଚୋରା ଚାଲାଣ ମଧ୍ୟ ତୁରନ୍ତ ବନ୍ଦ କରାଯିବା ଉଚିତ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.