ନଭେମ୍ବରର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ୫ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ: ନଭେମ୍ବରର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ବିଭିନ୍ନ ପର୍ବ ପଡୁଛି। ନଭେମ୍ବର ୨ରୁ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ପୂଜା ସହିତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ପର୍ବ ଶନିବାର ଦିନ ଭାଇ ଦୁଜରେ ଶେଷ ହେବ। ଏହି କାରଣରୁ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ୫ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ। ନଭେମ୍ବରର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ଦୀପାବଳି, ଭାଇ ଦୁଜ, ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ପୂଜା ଭଳି ପର୍ବ ଅଛି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ରହିବ।

ଆରବିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଛୁଟି ଅନୁଯାୟୀ, ଏମିତି କିଛି ଦିନ ଅଛି ଯେଉଁଥିରେ କିଛି ଅଞ୍ଚଳରେ ପର୍ବ କିମ୍ବା ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ହେତୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖୋଲିବ ନାହିଁ। ଆରବିଆଇ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ରାଜ୍ୟଠାରୁ ଭିନ୍ନ ଅଟେ। ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ଆରବିଆଇ)ର କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଅନୁଯାୟୀ ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ଛୁଟିଦିନର ଏକ ଲମ୍ବା ତାଲିକା ଅଛି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖା ସହିତ ଜଡିତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ କରି ଦିଅନ୍ତୁ

ଆରବିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଜାରି ହୋଇଥିବା ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ତାଲିକା ଅନୁଯାୟୀ, ତୁମ ବ୍ୟାଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସମାପ୍ତ କରିଦିଅନ୍ତୁ। ନଭେମ୍ବର ମାସ କନ୍ନଡ ରାଜୋତ୍ସବଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି। ତେଣୁ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଓ ଇମ୍ଫାଲର ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ୧ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧ ₹ରେ ବନ୍ଦ ରହିବ। ଏହା ପରେ, ନଭେମ୍ବର ୩ ରେ ନାରକ ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶୀରେ କେବଳ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକରେ କୌଣସି ସାଧାରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ହେବ ନାହିଁ। ନଭେମ୍ବର ୭, ୧୪, ୨୧ ଓ ୨୮ରେ ରବିବାର ଦିନ ସାରା ଦେଶରେ ଏକ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ହେବ। ଏଥି ସହିତ, ନଭେମ୍ବର ୧୩ ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଶନିବାର ଓ ନଭେମ୍ବର ୨୭ରେ ଚତୁର୍ଥ ଶନିବାର ହେତୁ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ବନ୍ଦ ରହିବ।

ନଭେମ୍ବରର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ଛୁଟିଦିନ

ନଭେମ୍ବର ୧- ସୋମବାର – କନ୍ନଡ ରାଜୋତ୍ସଭା – ଇମ୍ଫାଲ ଓ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ବନ୍ଦ ରହିବ

ନଭେମ୍ବର ୨ – – ମଙ୍ଗଳବାର – ନରକ ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶୀ କାରଣରୁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ।

ନଭେମ୍ବର ୪ – ଗୁରୁବାର – ଦୀପାବଳି ଏବଂ କାଳୀ ପୂଜା ୱିଲ କାରଣରୁ ଅଗରତାଲା, ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ବାଙ୍ଗାଲୋର, ଭୋପାଳ, ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଚଣ୍ଡିଗଡ଼, ଚେନ୍ନାଇ, ଦେହରାଡୁନ୍, ଗ୍ୟାଙ୍ଗଟୋକ, ଗୁଆହାଟି, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ଜୟପୁର, କାନପୁର, କୋଚି, ମୁମ୍ବାଇ, ନାଗପୁରରେ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି ରହିବ

ନଭେମ୍ବର ୫ – – ଶୁକ୍ରବାର – ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ପୂଜା – ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ବେଲାପୁର, ବାଙ୍ଗାଲୋର, ଗାଙ୍ଗଟୋକ, ଦେହରାଡୁନରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ।

ନଭେମ୍ବର ୬- ଶନିବାର – ଲଗାଙ୍ଗଟୋକ, ଇମ୍ଫାଲ, କାନପୁର, ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଛୁଟିଦିନ ରହିବ

୭ ନଭେମ୍ବର – ରବିବାର ଛୁଟି

Leave a Reply

Your email address will not be published.